BU HAFTA 6 FİLM VİZYONA GİRDİ

BU HAFTA 6 FİLM VİZYONA GİRDİ

Nazileri ve Hitler'i bir çocuğun gözünden fantastik bir şekilde ele alan Tavşan Jojo ve Cannes Film Festivali'nde Jüri Ödülü'ne layık görülen Sefiller, haftanın öne çıkan filmleri

Cannes Film Festivali'nde Jüri Ödülü'ne layık görülen Sefiller, Paris banliyölerinde atandığı yeni göreve ve ekibe adapte olmaya çalışan polis memuru Stephane'ın, kendisini farklı gruplarla polis arasında tırmanan gerilim içerisinde bulmasını anlatıyor. Damien Bonnard, Alexis Manenti ve Djebril Didier Zonga gibi isimlerin başrollerini paylaştığı polisiye-dram türündeki filmin yönetmen koltuğunda Ladj Ly oturuyor

TAVŞAN JOJO

Taika Waititi'nin yönettiği Tavşan Jojo, Hitler'in gençlik kamplarında yer alan ve zihninde yarattığı Hitler'i en yakın arkadaşı olarak gören genç Jojo'nun, annesinin genç bir Yahudi kızı sakladığını fark etmesiyle gelişen olayları konu ediniyor. ABD yapımı komedi, dram ve savaş türündeki filmde, Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie ve Scarlett Johansson başrolü paylaşıyor.

Başrollerini Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan ve Aytaç Şaşmaz'ın paylaştığı Aşk Tesadüfleri Sever 2, 2010 yapımı aynı adlı filmin devam halkası olarak sinemaseverlerin karşısına çıkıyor

BAL ÜLKESİ

Uluslararası En İyi Film ve En İyi Belgesel kategorilerinde Kuzey Makedonya'nın Oscar adayı olan Bal Ülkesi izleyicilerle buluşuyor.

Tamara Kotevska ve Ljubomir Stefanov'un yönetmenliğini paylaştığı belgesel, arıcılıkla uğraşan bir ailenin yaşamını konu ediniyor. Dram türündeki yapımda, Hatidze Muratova, Nazife Muratova ve Hussein Sam gibi isimler rol alıyor.

ELTİLERİN SAVAŞI

Onur Bilgetay'ın yönettiği Eltilerin Savaşı, iki elti olan Sultan ve Gizem arasında yaşanan tatlı çekişmelere ve bitmek bilmeyen rekabete odaklanıyor. Filmin senaryosunda Gupse Özay imzası bulunurken, başrollerde Özay'ın yanı sıra Merve Dizdar, Ferit Aktuğ ve Uraz Kaygılaroğlu yer alıyor.

GÜLLER ÜLKESİ: DAMASCENA

Stoyan Stoyanov'un yapımcılığında çekilen Güller Ülkesi: Damascena, bir başarı öyküsünün kahramanı olan gül yağı üreticisi Teco'nun hayatına odaklanıyor. Başrollerini Veselin Plachkov, Dimitar Banenkin ve Neda Spasova paylaştığı filmin yönetmenliğini ise Todor Anastasov ve Alexander Smolyanov üstleniyor. Senaryosunda Stoyan Stoyanov, Maria Laleva, Alexandar Smolyanov ve Hristian Nochev imzası bulunan film, gül üretiminin 400 yıllık geçmişini de ele alıyor.

Google+ WhatsApp