Kategori : SİNEMA

18. !F İSTANBUL İÇİN 10 TAVSİYE

18. !F İSTANBUL İÇİN 10 TAVSİYE

13-22 Eylül 2019 tarihleri arasında 18. kez sinemaseverlerin karşısına çıkan !f İstanbul için izlemeniz gereken fimleri derledik.

SÜLEYMAN TURAN VEDA ETTİ

SÜLEYMAN TURAN VEDA ETTİ

Yeşilçam Sineması'nın sevilen aktörlerinden Süleyman Turan, geçirdiği kalp krizi sonucu 82 yaşında hayatını kaybetti.

ALTIN KOZA JÜRİSİ AÇIKLANDI

ALTIN KOZA JÜRİSİ AÇIKLANDI

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 23-29 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek 26. Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Yarışma’nın Serra Yılmaz başkanlığını üstlendiği jüri üyeleri açıklandı.

ALTIN ASLAN JOKER'E VERİLDİ

ALTIN ASLAN JOKER'E VERİLDİ

Bu yıl 76. kez düzenlenen Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan ödülü, Amerikalı Yönetmen Todd Phillips’in "Joker" adlı filmine verildi.

Cinayet Süsü'nden ilk afiş

Cinayet Süsü'nden ilk afiş

Uğur Yücel, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt, Feyyaz Yiğit, Mert Denizmen ve Mehmet Özgür’ün rol aldığı komedi filmi 'Cinayet Süsü'nün afişi yayınladı

Saraybosna'dan 'Kız Kardeşler'e iki ödül

Saraybosna'dan 'Kız Kardeşler'e iki ödül

25. Saraybosna Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma bölümünde ülkemizi temsil eden ‘Kız Kardeşler’ ‘En İyi Yönetmen’ ve Uluslararası Sanat Sinemaları Konfederasyonu CICAE’nin verdiği dağıtım ödülüyle döndü

CENGİZ SEZİCİ VEDA ETTİ

CENGİZ SEZİCİ VEDA ETTİ

"Selvi Boylum Al Yazmalım" adlı filmde "Can" rolüyle Yeşilçam'a adım atan Sinema ve tiyatro oyuncusu Cengiz Sezici bu sabah hayatını kaybetti.

"BAŞKASININ ELİ" PROGRAMININ SON KONUĞU "ŞEHİR"

Pera Film ve Fol Sinema'nın beraber düzenlediği "Başkasının Eli" programı, yönetmen Merlyn Solakhan’ın Şehir filmiyle sona eriyor. Türkiye'de ilk kez 21 Haziran 2019 tarihinde Pera Müzesi Oditoryumu'nda gösterimi yapılacak. Ardından filmin yönetmeni ile Fatih Özgüven moderatörlüğünde bir söyleşi gerçekleştirilecek.

"FANATİZM" FİLMLERİ ISTANBUL MODERN'DE

İstanbul Modern Sinema, 20-30 Haziran 2019 tarihleri arasında Ken Loach'tan Stanley Kubrick'e birbirinden bağımsız "fanatik" adlı seçkiyle sinemaseverleri buluşturuyor.