CAS KONSERVATUVAR BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

CAS KONSERVATUVAR BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Ücretsiz oyunculuk eğitimi veren CAS Konservatuar yeni öğrencilerini bekliyor. Üç yıl sürecek eğitim için yetenek sınavı başvuruları 20 Eylül 2019 tarihinde sona eriyor.

Cihangir Atölye Sahnesi (CAS) Arzu Gamze Kılınç ve Muhammet Uzuner tarafından 2017 yılında kurulan bir tiyatro, atölye ve ücretsiz eğitim sağlayan oyunculuk okulunu kapsamaktadır. 2017 yılında düzenlenen ilk yetenek sınavına 230 kişi başvurarak dört gün boyunca süren ve birkaç aşamadan oluşan zorlu bir yetenek sınava katıldı. Aralarından 14 kişi konservatuvara tam burslu olarak kabul edildi. Bu yıl 3. sınıfta, mezuniyet arifesindeki bu ilk öğrencilerini mezun edecek olmanın heyecanını yaşayan CAS KONSERVATUVAR, yeni öğrencileri için de sabırsızlanıyor.

Muhammet Uzuner, eğitim ile ilgili “Hem yetenekli ve meslek tutkusuna sahip olup eğitim imkanı bulamayan gençlere olanak tanıyabilmek hem de oyunculuk mesleğinin hak ettiği disiplin, eğitim, yetenek ve yaratıcılık çerçevesinde sürdürebilmesine katkıda bulunabilmek amacıyla yola çıktık. Konservatuvarımız tamamen kurucuları tarafından finanse edilmekte, mesleğe aşık, gönüllü ve idealist eğitmenlerimizce de desteklenmektedir. Bunun dışında hiçbir kurum ya da kuruluştan destek almamaktadır” dedi.

CAS Konservatuvar’da Arzu Gamze Kılınç ve Muhammet Uzuner’in yanı sıra Ali Seçkiner Alıcı, Burak Tamdoğan, Esra Kızıldoğan, Hicran Akın, Kıvanç Kılınç, Oya Yağcı, Selim Bayraktar, Serpil Göral ve Süreyya Karacabey eğitim veriyor.

Oyunculuk, Sahne Bilgisi, Oyun Çalışma, Şan, Dans, Metin İnceleme, Tiyatro Tarihi ve Teorisi, Doğaçlama, Hareket, Kamera Oyunculuğu ve Ses-Nefes-Diksiyon dersleri eğitim programında yer alıyor. Oyun Çalışma dersi kapsamında çalışılan oyunlar seyirci karşısına çıkıyor.

Oyunculuk mesleğini, kendini ve dünyayı anlama aracı olarak gören CAS, eğitim modeli olarak usta-çırak ilişkisini esas alıyor. Kendi potansiyelini özgürce gerçekleştirebilecek özgün oyuncular yetiştirmeyi hedefleyen CAS, oyunculuğu meslek edinmek isteyen adayları yetenek sınavına davet ediyor.

Başvuru için en az lise ve dengi okullardan mezun olmak ve 30 yaşın altında olmak gerekiyor
Başvuru için son tarih: 20 Eylül 2019
Yetenek Sınavı: 23-24-25-26 Eylül 2019
Bilgi: 0532 2342781 www.cihangiratolyesahnesi.com
 

Google+ WhatsApp