GRAMMY ÖDÜLLÜ CHRİS BOTTİ İSTANBUL’DAYDI

GRAMMY ÖDÜLLÜ CHRİS BOTTİ İSTANBUL’DAYDI

Grammy ödüllü trompet sanatçısı Chris Botti, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda unutulmaz bir konser verdi

“En İyi Caz Albümü” dalında Grammy ödüllü trompet sanatçısı Chris Botti, 4 Mayıs’ta çıktığı 41 konserlik dünya turnesinin İstanbul ayağında 17 Mayıs’ta Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda İstanbullu hayranlarıyla buluştu.

Usta sanatçı konserde "Danny Boy", "Someday My Prince Will Come", "Two For The Road", "When I Fell In Love", "Feelin' Good", "Paris", "Halllelujah" ve "Wonderful World" adlı eserlerin de aralarında bulunduğu bir repertuvarı yorumladı.

Botti, konserde yaptığı konuşmada, Harbiye Açıkhava'da 2001'de Sting'in orkestrasında sahneye çıktığını hatırlatarak, "İyi akşamlar İstanbul. Yeniden bu muhteşem şehrinizde bulunmak çok güzel” dedi.

Dokuz yaşından beri trompet çalan ve 52 yaşında dünya çapında yılda 300 dolayında performans gerçekleştiren sanatçı konserlerinde kendisine odaklı bir sahne hazırlamıyor. Her biri çok iyi birer virtüözden kurulu ekibindeki çalışma arkadaşlarıyla sahnede bütünleşiyor.

Konserde sanatçıya, Lee Pearson, Dan Chmielinski, Leonardo Amuedo, Andy Ezrin, Chad LB ve Anastasiia Mazurok'tan oluşan orkestra eşlik etti. Enerjisiyle Harbiye Acık Havayı ayağa kaldıran Sy Smith doğaçlama DJ performansıyla İstanbulluları kendine hayran bıraktı.  

Yaklaşık 2,5 saat süren etkinliğin sonunda tüm izleyicileri sahne önüne davet eden Chris Botti, bir dinleyicisine "Wonderful World" şarkısını söyletti.

Müzik dünyasının en çok satan çağdaş caz trompet sanatçılarından Botti, kariyeri boyunca Sting, Paul Simon, Barbra Streisand ve Lady Gaga ile aynı sahneyi paylaştı.

Çok sayıda altın ve platin plak kazanan sanatçı, dünyaca ünlü orkestralarla prestijli sahnelerde konserler verdi.

Sanatçı, 41 konserlik dünya turnesinin İstanbul ayağından sonra Dubai, Paris ve Londra'da sahne alacak.


 

Google+ WhatsApp