48. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ EYLÜL AYINA ERTELENDİ

48. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ EYLÜL AYINA ERTELENDİ

Bu yıl 48. düzenlenecek olan İstanbul Müzik Festivali koronavirüs COVID-19 salgını nedeniyle eylül ayına ertelendi

1973 yılından bu yana Haziran ayında düzenlenen, sanatseverlerin “yazın habercisi” kabul ettiği İstanbul Müzik Festivali salgın nedeniyle ertelenmesine karar verildi.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Eylül ayında, mümkün olduğunca aynı içerikle, müzikseverlere her zaman olduğu gibi nitelikli ve zengin bir program sunmayı hedefliyoruz” ifadelerine yer verildi.

İstanbul Müzik Festivali ekibi, “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” temasıyla kurgulanan festivalin yeni tarihlerinde, yaşamı yeniden renklendirecek konserlerde bir araya gelebilmek için çalışmalarını sürdüreceğini belirtirken, 48. İstanbul Müzik Festivali’nin yeni tarihleri ve programa dair tüm ayrıntılar Haziran ayında festivalin web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacak.


48. İstanbul Müzik Festivali için alınan biletler, konserlerin gerçekleştirileceği yeni tarihlerde geçerli olacak. İzleyicilerin, festival tarihlerinin değişmesi nedeniyle daha önce alınan biletleri iade ve değişim hakkı bulunacak. İade, değişim veya destek süreçleriyle ilgili ayrıntılı bilgilendirme Haziran ayı içinde e-posta yoluyla yapılacak ve bilgiler İKSV ile İstanbul Müzik Festivali web sitelerinde açıklanacak.

Google+ WhatsApp