Boğaziçi Film Festivali Robert Redford’un son  filmiyle açılıyor

Boğaziçi Film Festivali Robert Redford’un son filmiyle açılıyor

Oscar yarışının en iddialı yapımlarından biri olarak gösterilen ve Robert Redford’un oyunculuğa veda filmi olmasıyla da büyük önem taşıyan '' The Old Man'' Türkiye prömiyerini Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'nin açılışda yapacak

Bu yıl 26 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında 6.sı düzenlenecek Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin Açılış Filmi belli oldu! David Lowery’nin Robert Redford, Casey Affleck, Sissy Spacek, Elisabeth Moss, Tom Waits gibi usta isimleri buluşturan son filmi The Old Man & The Gun / İhtiyar Adam ve Silah, festivalin Açılış Filmi olarak Türkiye’de ilk kez gösterilecek. 70 yaşında son soygununa hazırlanan Forrest Tucker’ın gerçek yaşam hikâyesinden esinlenen ve şimdiden Oscar yarışının en iddialı yapımlarından biri olarak gösterilen The Old Man & The Gun, Robert Redford’un oyunculuğa veda filmi olmasıyla da büyük önem taşıyor.

 

26 Ekim-3 Kasımtarihleri arasındaT.C. Kültür ve Turizm BakanlığıSinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ve TRT’nin kurumsal iş ortaklığıyla düzenlenecek 6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin Açılış Filmi belli oldu. Filmin çekimleri sırasında emekliliğini duyuran Oscarlı aktör Robert Redford’un başrolünde olduğu ve şimdiden Oscar kulislerinde adı sıkça anılan The Old Man & The Gun / İhtiyar Adam ve Silah, Türkiye’de ilk kez Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin açılışında sinemaseverlerle buluşacak.

 

Robert Redford’un oyunculuğa veda filmi!

“Ain't Them Bodies Saints” (2013), “Pete's Dragon” (2016) ve geçen yılın en iyi filmlerinden biri sayılan “A Ghost Story” (2017) ile tanıdığımız David Lowery’nin David Grann’ın 2003 yılında The New Yorker dergisinde yayınlanan makalesinden uyarlayıp yönettiği film, sayısız kere hapisten kaçan ve 70 yaşında son soygununa çıkan Forrest Tucker’ın gerçek yaşam hikâyesinden esinleniyor. Dünya prömiyerini yaptığı Telluride’de eleştirmenlerden tam not alan, Toronto’nun hemen ardından Londra Film Festivali’nde de En İyi Film dalında yarışacak olan İhtiyar Adam ve Silahın başrollerini Robert Redford, Sissy Spacekve Lowery’nin fetiş oyuncusu Casey Affleckpaylaşırken, usta oyunculara Elisabeth Moss,Tom Waits, Danny Glover ve John David Washingtoneşlik ediyor. Robert Redford’un“Butch Cassidy and the Sundance Kid” adlı kült performansına saygı duruşunda bulunan film, aynı zamanda usta aktörün oyunculuğa veda filmi olmasıyla da büyük önem taşıyor.

 

Anadolu Ajansı’nın daGlobal İletişim Ortağı olduğu ve Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneğiile İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 26 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

 

 

6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali

26 Ekim–3 Kasım 2018

Google+ WhatsApp