YAPIMCISINDAN CEP HERKÜLÜ AÇIKLAMASI

YAPIMCISINDAN CEP HERKÜLÜ AÇIKLAMASI

Dijital Sanatlar, Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan filmiyle ilgili çıkan haberler hakkında bir basın duyurusu yaptı.

 Akşam'dan Neslihan Keskin'in haberine göre; yapımcı Mustafa Uslu'nun hayata geçirdiği, eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun hayatını anlatan film projesine, sporcunun iki kızı Sezin Süleymanoğlu ve Esin Süleymanoğlu itiraz ettiği ve İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdukları ortaya çıktı. İtiraz dilekçelerinde şu iddialar yer aldı:

"Geçen yıl bazı gazetelerde babamız Naim Süleymanoğlu’nun hayatının film olarak çekilip bu yılın Ekim ya da Kasım aylarında sinemalarda gösterime gireceğini öğrendik. Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu ile yapım şirketi Dijital Yapım Evi Reklam Film Sanayi şirketi ve yapımcı Mustafa Uslu arasında film sözleşmesi yapılmış. Filmin sinemalarda gösterilecek ve bundan da sadece Muharrem Süleymanoğlu bir bedel alacakmış. Filmin iyi iş yapması halinde bize birer daire alınacağı yönünde duyum aldık. Muharrem Süleymanoğlu, filmde kullanılmak üzere babamızın 3 madalyasını yapım şirketine vermiş. Film çekimleri halen devam etmektedir. Naim Süleymanoğlu’nun kızları olarak ne madalyaların filmde kullanılmasına ne de gösterilmesine iznimiz vardır."

"Film yapılmasının amacı, haksız kazanç elde etmeye yönelik olup hayatında gizli kalması gereken bazı hususların filmde işlenecek olması, ileride bizleri küçük düşürmeye yönelik bir takım olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Bu durumun şimdiden önüne geçilmesini istiyoruz."

Google+ WhatsApp