"STAGE IN ISTANBUL" BAŞLIYOR!!

Performans sanatlarının tüm ögelerini bir çatı altına toplamayı hedefleyen "Stage in İstanbul", 25 Ekim Perşembe günü Sirkeci Tren Garında başlıyor!

Kapılarını saat 10.00’da açacak olan Stage in İstanbul, “Onur Konuğu” değerli tiyatro sanatçısı Haldun Dormen’in dostları Göksel Kortay, Mustafa Alabora ve Banu Zeytinoğlu ile 12.00’de yapacağı söyleşiyle başlayacak ve 28 Ekim 2018 tarihine kadar sürecek.

Gösteri sanatları sektörüne yönelik bir fuar olarak tasarlanan "Stage in İstanbul", sahneleri, tiyatro ve dans topluluklarını, sanat eğitimi veren okulları, sahne tasarımcılarını, dekor ve kostümcüleri, makyözleri, casting ajanslarını, ışık tasarımcılarını, müzik aleti yapımcılarını, üniversiteleri, akademisyenleri ve bu alanda yapılan festivalleri bir araya getirecek. Kumpanyaların sahnelerle, öğrencilerin kültür ve sanat okullarıyla, oyuncu olmak isteyenlerin ajanslarla, tiyatroların ve tiyatrocuların makyöz, sahne tasarımcıları ve kostümcülerle tanışacağı; dansçıların dans malzemelerini, müzisyenlerin müzik aletlerini bulabilecekleri "Stage in İstanbul", gelecek yıllarda uluslararası alanda da etkin bir çalışma olmayı hedefliyor.

Stage in İstanbul ziyaretçileri, Sirkeci Tren Garı’ndaki fuar alanında dört gün boyunca saat 10.00’dan itibaren tüm gün sürecek panel, söyleşi, atölye ve eğitimlerden yararlanabilecekler. Tiyatro ve dans gösterilerinin, alternatif çalışmaların ve konserlerin de izlenebileceği etkinlik kapsamında ziyaretçiler, tiyatroların yeni sezon programlarını öğrenip biletlerini de satın alabilecekler.

Kültür-sanat etkinliklerinin yarattığı yumuşak zeminler, farklı kültürlerin, dillerin ve sözcüklerin karşılaşması için en hoşgörülü atmosferi oluşturur. Bu tür platformlar, yüz yüze gelmeye ve farklı seslerin iletişimine olanak sağladığından, yeni kültür politikalarının geliştirilme sürecinde son derece yararlı etkileşim alanlarıdır. Stage in İstanbul bu düşünceden yola çıkarak, ilk iki gününde, her biri alanında önemli çalışmalar yapan isimlerin katılımıyla alternatif tiyatrolar üzerine bir sempozyuma da ev sahipliği yapacak.

Stage in İstanbul’un biletleri Biletix’ten ve etkinlik alanından temin edilebilir.

Google+ WhatsApp