“İYİ ADAMIN 10 GÜNܔ BAŞLIYOR

“İYİ ADAMIN 10 GÜNܔ BAŞLIYOR

Nejat İşler’in başrolünde olduğu Mehmet Eroğlu romanı uyarlaması ‘İyi Adamın 10 Günü’ 10 Şubat’ta yayında

Mehmet Eroğlu’nun romanından uyarlama, Nejat İşler ve Barış Falay’ın başrollerinde olduğu ‘iyi Adamın 10 Günü’ adlı film, 10 Şubat’ta Netflix’te yayınlanacak.

Netflix, Mehmet Eroğlu’nun aynı adlı romanlarından uyarlanan, Ay Yapım’ın yapımını üstlendiği üçlemenin birinci filmi ‘İyi Adamın 10 Günü’nün yayın tarihini tanıtım fragmanı ile duyurdu.

Nejat İşler ve Uluç Bayraktar’ı Netflix’te bir kez daha buluşturan filmin oyuncu kadrosunda; İlayda Alişan, Şenay Gürler, Nur Fettahoğlu, Yurdaer Okur, Barış Falay, Esra Ronabar, İpek Türktan Kaynak, İlayda Akdoğan, Ata Artman, Gözde Kaya, Kaan Turgut, Erdal Yıldız, Rıza Kocaoğlu ve Kadir Çermik gibi başarılı isimler yer alıyor.

Oyuncu kadrosu kadar heyecan ve gerilimi yüksek hikâyesiyle de dikkat çeken İyi Adamın 10 Günü, 10 Şubat’ta tüm dünya ile aynı anda sadece Netflix’te olacak.

İşler daha önce de yine Mehmet Eroğlu’nun “9,75 Santimetrekare” adlı romanından uyarlanan ve Uluç Bayraktar’ın yönettiği 9,75 filminde rol almıştı. Filmin oyuncu kadrosunda Nejat İşler’in yanı sıra Funda Eryiğit, Berkay Ateş, Menderes Samancılar ve Ercan Kesal yer almıştı.

Nejat İşler, ‘9,75’ filmi ile Bangladeş’teki 19. Dhaka Film Festivali’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünün sahibi olmuştu.

Can Yayınları’nın kurucusu yazar Erdal Öz’ün anısını yaşatmak için 15 yıldır ailesi tarafından düzenlenen Erdal Öz Edebiyat Ödülü, geçen yıl Mehmet Eroğlu’na verilmişti.

FİLMİN KONUSU

Netflix tarafından paylaşılan tanıtım bülteninde filme dair şu ifadeler kullanılıyor:

Hayatınız boyunca kimseye zarar vermediyseniz gerçekten iyi bir insan olduğunuzu söyleyebilir misiniz?

Sadık (Nejat İşler), kötülüklerle dolu bir dünyada iyi bir adam olmak için çabalamaktadır. Şimdi bu sıra dışı özel dedektif, zorlu bir vakayı çözmeli ve bu süreçte yolunun kesiştiği dört kadına yardım etmelidir. Çetrefilli bir kayıp vakasına bulaşınca iyilikle kötülük arasındaki çizgi bulanıklaşır ve Sadık iyi bir insan olmanın anlamını sorgulamaya başlar.

Mehmet Eroğlu imzalı roman üçlemesinden uyarlanan bu gerilim filmi; mafya adamları, insan kaçakçıları ve sadist katillerin dünyasına adım atan bir özel dedektifi konu alıyor.

Google+ WhatsApp