SOKAĞIN İSYANI SAHNEDE

SOKAĞIN İSYANI SAHNEDE

Father Politics sistemin parçası olmayan, dışlanmış insanların güç karşısındaki hallerine dair güncel bir konuya odaklanıyor

İsviçre’nin dans alanındaki önemli temsilcilerden olmayı başaran ve 2017’de kurduğu Company MEK ile uluslararası platformda ses getiren Muhammed Kaltuk ilk defa Türkiye’de, CRR izleyicisiyle buluştu.

Çorumlu baba, Bayburtlu annenin İsviçre doğumlu çocuğu Muhammed Kaltuk, hip hop ve çağdaş dansı buluşturan projeleriyle Uluslararası Dans Ödülü, Dünya Dans Ödülü gibi birçok ödülün sahibi genç bir yetenek.

Kaltuk, Company MEK ile yaptığı son projesi Father Politics sistemin parçası olmayan, dışlanmış insanların güç karşısındaki hallerine dair güncel bir konuya odaklanıyor. Eleştirmenlerden çok iyi yorumlar alan Company MEK’de Muhammed Kaltuk hareket eden her bedenle, sıra dışı dansçılarla çalışmayı tercih ediyor.

Father Politics ile hip hop kültürünü, sokağın sesini, isyanını sahneye taşıyan uhammed Kaltuk şu soruyu soruyor: “Beni dışlayarak, nasıl benim hakkımda karar verip el sıkışılıyor?”

Sistemin dışında kalan veya marjinalize edilen insanların politikadan duydukları çaresizliğin ele alındığı Father Politics ile hip hop kültürü, sokağın sesi ve isyanı sahneye taşınıyor. Muhammed Kaltuk gösteride şu soruyu soruyor: "Beni dışlayarak, nasıl benim hakkımda karar verip el sıkışılıyor?”

Google+ WhatsApp